
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 30 % |
| Height - Seated (Max) | 1.5 mm |
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 120 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Height | 1.5 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 87 MHz |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 1.8 A |
| DC Resistance (DCR) | 38 mΩ |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 1.5 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Saturation Current | 2.1 A |
| Max Saturation Current | 1.8 A |
| Max Temperature Rise Current | 1.82 A |
| Temperature Rise Current | 2.1 A |
| Max Length | 3.1 mm |
| Max Width | 3.1 mm |
| Min Length | 2.9 mm |
| Min Width | 2.9 mm |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07248
Ext.Price$0.07248
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07248 | $0.07248 |
| 10 | $0.06504 | $0.65040 |
| 50 | $0.05837 | $2.91850 |
| 100 | $0.05203 | $5.20300 |
| 500 | $0.04637 | $23.18500 |
| 1000 | $0.04327 | $43.27000 |
| 3000 | $0.04038 | $121.14000 |
